Menu

Piątoklasiści w Muzeum Obrony Przeciwlotniczej

16 października uczniowie klas piątych wraz z p. dyrektorem Przemysławem Jaśkiewiczem, a także wychowawczyniami - p. Małgorzatą Czerepaniak, p. Karoliną Pawlak oraz p. Ewą Wrzołek-Bielińską - wybrali się do Muzeum Obrony Przeciwlotniczej im. płk. Stanisława Paszkiewicza w Koszalinie.

Naszym przewodnikiem po muzeum był p. ppłk. dr Wojciech Grobelski, który w bardzo ciekawy sposób opowiadał nam o prezentowanych eksponatach.
Po ekspozycji plenerowej oprowadzał nas pan dyrektor.
Sala muzealna podzielona jest na dwie części. Pierwsza sala to wystawa stała pt. "Historia polskiej broni przeciwlotniczej", która urządzona jest chronologicznie, tj. od początków powstania pierwszych polskich jednostek przeciwlotniczych, począwszy od 1919 r. daty przyjętej jako narodziny polskiej artylerii przeciwlotniczej, aż po współczesność.

Drugą część stanowi sala poświęcona jednostkom wojskowym stacjonującym obecnie w Koszalinie.
Muzeum tworzy również ekspozycja plenerowa, na której prezentowany jest sprzęt przeciwlotniczy: rakietowy, artyleryjski, radiolokacyjny, jak również dwa samoloty szkolno-treningowy PZL TS-11 Iskra oraz samolot transportowy Jak-40.
Samolot Jak-40 mogliśmy zwiedzić wewnątrz i zobaczyć, jak podróżowały najważniejsze osoby w państwie, prezydenci, premierzy, ministrowie, marszałkowie.
Trzeba przyznać, że zrobiło to na nas wrażenie.

Wizyta w Muzeum Obrony Przeciwlotniczej była kolejnym wydarzeniem, które wpisało się w obchody stulecia odzyskania niepodległości, jak również stulecia polskiego lotnictwa.
Zdobyliśmy kolejną porcję bezcennej wiedzy i ... miło spędziliśmy czas.

ARTYSTYCZNY SUKCES UCZNIÓW KLAS II i III

Uczniowie klas II i III Szkoły Podstawowej nr 23 im. Lotników Polskich w Koszalinie aktywnie obchodzili Dzień Edukacji Narodowej biorąc udział w konkursie "Kochajmy Polskę" organizowanym z okazji 100-lecia odzyskania Niepodległości, objętego patronatem przez Prezydenta Koszalina, Pana Piotra Jedlińskiego.

Wszyscy znakomicie odnaleźli na polu artystycznym ekstatycznego ducha patriotyzmu, co nie umknęło ani publiczności zgromadzonej w Bałtyckim Teatrze Dramatycznym w Koszalinie, ani przedstawicielom komisji, która oceniła umiejętności uczniów naszej szkoły bardzo wysoko.

Z jednej strony, Radika Brzeskot - zdobywczyni III miejsca w konkursie wokalnym, do którego przystąpili zarówno soliści, jak i zespoły w zróżnicowanym przedziale wiekowym.
Wykonanie piosenki Po ten kwiat czerwony spopularyzowanej niegdyś przez grupę No To Co złapało za serca słuchaczy i jak później pokazały wyniki okazało się najlepszym występem solowym.

Z drugiej strony, uczestnicy konkursu plastycznego, którzy otrzymali wyróżnienie: Maja Ligus kl. III a, Bartosz Michalski kl. III a, Oliwia Sławińska kl. III a, Antoni Kępski kl. III a, Aleksander Jakubowski kl. III a, Wiktoria Dudziak kl. III a, Gabriela Brewińska kl. II b, Hanna Łapucha kl. II b, Lena Łapucha kl. II b, Nikodem Oleksiak kl. II b, Weronika Nawrot kl. II b.

Nad konkursowym przygotowaniem uczniów bacznie czuwali nauczyciele - Panie Alina Adamczewska, Anna Pusz oraz Pan Wojciech Jaśkiewicz.
Nie sposób zapomnieć także o rodzicach, którzy od początku do samego końca rywalizacji dzielnie wspierali swoje pociechy.Świętujemy urodziny generała Kazimierza Pułaskiego

11 października poczet sztandarowy wraz z opiekunką Samorządu Uczniowskiego panią Anettą Borsuk uczestniczył w obchodach 239. rocznicy urodzin Kazimierza Pułaskiego, bohatera narodu polskiego i amerykańskiego, który zasłużył, by jego pamięć była czczona.

Generał próbował ratować I RP przed podporządkowaniem jej imperium rosyjskiemu. To gorący patriota, który musiał emigrować z kraju do Stanów Zjednoczonych.

Na uroczystości zorganizowanej przez członków Bałtyckiego Towarzystwa Polsko - Amerykańskiego obecni byli: pan senator Piotr Zientarski, twórca obelisku przedstawiającego popiersie Kazimierza Pułaskiego Zygmunt Wujek, sekretarz miasta pan Tomasz Czuczak, delegacja Związku Piłsudczyków, poczty sztandarowe koszalińskich szkół i mieszkańcy Koszalina. Uroczystość rozpoczęły hymny Polski i Stanów Zjednoczonych, a senator Piotr Zientarski odczytał okolicznościową uchwałę poświęconą postaci generała.
Stwierdził, że postać ta jest mało rozpowszechniona wśród Polaków i wyraził ogromne uznanie, a jednocześnie podziękowanie, że tak wielu młodych ludzi uczestniczy w uroczystości.

Na zakończenie obchodów Zespół Reprezentacyjny Związku Piłsudczyków KSM "Na Skarpie" zaśpiewał kilka piosenek żołnierskich.Gwiezdny Teatr

10 października 2018r. uczniowie klas edukacji wczesnoszkolnej uczestniczyli w kolejnej astronomicznej lekcji pt. 3 PLANETA OD SŁOŃCA prezentowanej przez Gwiezdny Teatr.

Podczas spotkania uczniowie dowiedzieli się jak powstała Ziemia i Księżyc, przybliżyli wiedzę na temat wyjątkowości naszej planety spośród ośmiu w Układzie Słonecznym, poznali charakterystykę poszczególnych kontynentów, dowiedzieli się o zjawiskach atmosferycznych, anomaliach pogodowych oraz ich wpływie na życie na Ziemi.
Ponadto uczestnicy pokazu zdobyli wiedzę na temat starożytnych kultur, cudach natury, a także wpływie działalności człowieka na ekosystem.

Wyobraźnię i zmysły uczniów pobudzał dźwięk, światło oraz bezpośredni udział (doświadczenia) w samym pokazie.

Organizatorką tej niezwykłej lekcji była pani Anna Sosnowska - wychowawczyni klasy II b.
"Podziel się odblaskiem! Podaruj drugie życie!"

1 października 2018r. w naszej szkole odbyła się inauguracja przedsięwzięcia profilaktycznego pt. "Podziel się odblaskiem! Podaruj drugie życie!" zorganizowanego przez Komendę Miejską Policji w Koszalinie.

Celem akcji jest edukowanie dzieci w zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym, promowanie noszenia elementów odblaskowych oraz zwrócenie uwagi na problem zalegających w szufladach, biurkach czy wśród zabawek niewykorzystanych elementów odblaskowych.

Podczas spotkania, uzniowie klasy Ia wraz z policjantami stworzyli pudełko, które będzie stało w widocznym i dostępnym dla wszystkich miejscu w szkole.
Każdy z uczniów naszej szkoły może wrzucić do niego odblask, który jest niewykorzystany i leży w szufladzie, a może służyć innym osobom.

W ramach realizowanego przedsięwzięcia zorganizowany został konkurs. Klasa pierwsza, która zbierze największą ilość odblasków zostanie zaproszona na spotkanie z Komendantem Miejskim Policji w Koszalinie. Ponadto dzieci będą miały możliwość przyjrzeć się codziennej pracy policjantów z różnych wydziałów.
Zakończenie przedsięwzięcia planowane jest w styczniu 2019 roku, tuż przez rozpoczęciem ferii zimowych. Na spotkaniu zaprezentowane zostaną pudełka z odblaskami oraz ogłoszony zostanie laureat konkursu.
Wszystkie przekazane przez dzieci elementy odblaskowe mundurowi będą rozdawali w trakcie ferii.
Dzień Chłopaka

Dzień Chłopaka obchodzony jest co roku 30 września.

Dziewczynki składają w tym szczególnym dniu najlepsze życzenia swoim kolegom z klasy oraz wręczają drobne upominki.
Dzisiejszego dnia dziewczynki z 2a wraz z wychowawczynią Moniką Kowalczyk nie zapomniały o swoich kolegach z klasy i podarowały im kolorowe skarpetki, dyplomy oraz symboliczne krawaty.
Śmiechu było co niemiara, a uśmiechnięte miny chłopców mówiły same za siebie.

Nie zapomniałyśmy również o naszym Panu dyrektorze, który otrzymał od nas dyplom "Super Chłopaka".

Wychowawca: Kowalczyk MonikaDywizjon 303. Historia prawdziwa

Nasza szkoła od roku szkolnego 2011/2012 nosi imię Lotników Polskich.

W tym roku obchodzimy stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości i jednocześnie stulecie lotnictwa polskiego.
Aby przybliżyć młodzieży sylwetki naszych patronów, zaplanowaliśmy szereg przedsięwzięć. Jednym z nich była wyprawa do kina.

25 i 26 września uczniowie klas 4 - 8 szkoły podstawowej i klas trzecich gimnazjum mieli okazję obejrzeć film pt. "Dywizjon 303. Historia prawdziwa", którego reżyserem jest Denis Delić. W role polskich lotników wcielili się między innymi Maciej Zakościelny (Jan Zumbach), Piotr Adamczyk (Witold Urbanowicz) czy Antoni Królikowski (Witold Łokuciewski).

Dywizjon ten, znany doskonale dzięki utworowi Arkadego Fiedlera, odegrał szczególną rolę w starciu na londyńskim niebie. Film prezentował odwagę, a także hart ducha polskich asów przestworzy.
Przybliżył wydarzenia związane z bitwą o Anglię, dzięki czemu mogliśmy lepiej zrozumieć, dlaczego to o naszych pilotach Winston Churchill powiedział: "Nigdy w dziejach wojen tak liczni nie zawdzięczali tak wiele tak nielicznym".Karta rowerowa w naszej szkole

W dniach 24, 25 i 26 września 2018r. w Szkole Podstawowej nr 23 im. Lotników Polskich w Koszalinie po raz pierwszy organizowany był egzamin na kartę rowerową.

Uczniowie najpierw zdali egzamin teoretyczny a następnie mogli przystąpić do części praktycznej.
Część praktyczna składała się z jazdy slalomem, zatrzymania przed znakiem "STOP", sygnalizacji ręką zmiany kierunku jazdy, tzw. "ósemki" oraz przejazdem przez przejście dla pieszych z zachowaniem szczególnej ostrożności.
Wszyscy zdający wykazali się wiedzą i umiejętnościami niezbędnymi do uzyskania karty rowerowej.

Egzamin przeprowadzili: pan Krzysztof Cichosz oraz pani Aneta Ślubowska-Szygenda.

Serdecznie gratulujemy!


Rajd pieszy "XXXIX ZLOT ODDZIAŁU KOSZALIŃSKIEGO PTTK Z OKAZJI ŚWIATOWEGO DNIA TURYSTYKI"

W sobotę 22 września dzieci ze Szkolnego Koła Krajoznawczo - Turystycznego wzięły udział w pieszym rajdzie organizowanym przez PTTK.

Wędrowaliśmy niebieskim szlakiem o długości 12,6 km, który ma swój początek na skraju lasu u wylotu koszalińskiej drogi nr 6 w kierunku Gdańska i prowadzi leśnymi, stromymi, zboczami do pobliskiego Sianowa.
Trasa ta nosi nazwę "Szlak Porwanego Księcia". Nazwę swą trasa zawdzięcza wydarzeniu, mającemu miejsce wiosną 1475 roku, u podnóża Góry Chełmskiej.
Żądni przygód towarzysze księcia polującego w koszalińskich lasach, dokonali rozboju na handlowym szlaku wiodącym w kierunku Gdańska. Traf sprawił, iż ofiarą napaści padli miejscowi kupcy, którzy wezwali na pomoc zbrojnych koszalinian i wspólnie ruszyli na zamek w Sianowie, gdzie przebywał Bogusław X. Po krótkiej walce zakończonej zwycięstwem mieszczan, porwano rannego księcia i skrępowanego przewieziono do miasta. Pięć lat później Książe, już jako władca całego Pomorza Zachodniego, triumfalnie wjechał do Koszalina, w którym ludność przywitała go na klęczkach, a patrycjat darował spłatę starych długów i przyjął kilkudniową ucztą.

Łącznie przeszliśmy 15 km. W Sianowie w Szkole Podstawowej nr 1 czekała na nas ciepła, pyszna zupa.
Później już tylko odpoczynek, zabawa, dyplomy i do domu.


Pierwsza wycieczka uczniów klasy 1C

21 września 2018r. klasa 1C odbyła pierwsza wspólną wycieczkę do Doliny Charlotty wraz z wychowawczynią Anną Górską oraz z rodzicem Panem Dariuszem Złomańczukiem.

Dzieci miały sporo wrażeń. Wodne Zoo Safari czyli fantastyczny rejs łodzią gdzie na małej wysepce zamieszkują lamury, kangury, zebry, emu, bociany i kapucynki czubate. Dzieci szczególnie upodobały sobie foki i lamury.
Uśmiech i zadowolenie towarzyszyły dzieciom cały czas. Atrakcji nie brakowało. Przygotowany przez rodziców posiłek bardzo smakował. Widać było na ich twarzach zadowolenie.

Uczniowie odwiedzili również Krainę Bajek. Dzieci wróciły do dziecięcej literatury Czerwonego Kapturka, Jasi i Małgosi i innych.

Kolejną atrakcją było zwiedzanie ZOO. Liczne gatunki zwierząt i dzika przyroda oraz piękne krajobrazy stanowiły atrakcje wycieczki.God save The 303 Squadron!
Historia Dywizjonu 303 z trochę innej perspektywy

18 września 2018 r. duża grupa uczniów naszej szkoły wraz z p. Agnieszką Ostrowską i p. Ewą Wrzołek-Bielińską uczestniczyła w spotkaniu z p. Grzegorzem Śliżewskim, współautorem książki pt. "God save The 303 Squadron! Historia Dywizjonu 303 z trochę innej perspektywy".

Spotkanie to odbywało się w Koszalińskiej Bibliotece Publicznej i było prowadzone przez p. Piotra Polechońskiego, dziennikarza "Głosu Koszalińskiego".
Autor opowiadał o znanym nam dobrze 303 Dywizjonie Myśliwskim Warszawskim im. Tadeusza Kościuszki. Dowiedzieliśmy się, że eskadra odziedziczyła tradycje i godło 7 Eskadry Myśliwskiej, w składzie której w latach 1919-1920 walczyli amerykańscy piloci, którzy przybyli do Polski, aby wziąć udział w wojnie polsko-bolszewickiej.
Jeden z pilotów, Elliot Chess, zaprojektował godło malowane na wszystkich samolotach eskadry, przedstawiające czerwoną krakowską rogatywkę (jaką naczelnik Tadeusz Kościuszko nosił podczas insurekcji 1794) i dwie skrzyżowane kosy (symbolizujące chłopów walczących razem z Kościuszką) na tle pasów i gwiazd flagi amerykańskiej. 13 gwiazd oznaczało 13 stanów Ameryki.
Warto wspomnieć, że w swojej książce autor prezentuje czasy od powstania kościuszkowskiego do końca lat pięćdziesiątych XX wieku.

P. Grzegorz Śliżewski przybliżył nam losy ważniejszych postaci Dywizjonu 303 przed wojną, w czasie jej trwania i po wojnie.
Uzyskaliśmy wiele informacji między innymi na temat jednego z dowódców - Witolda Urbanowicza. Musimy przyznać, że były bardzo interesujące i sprawiły, iż nieco inaczej spojrzeliśmy na tego bohatera.
Niezwykle fascynujące okazały się opowieści o Janie Zumbachu - najbardziej kontrowersyjnym lotniku z dywizjonu, szczególnie jeśli się weźmie pod uwagę jego powojenne losy.

Trzeba też zauważyć, że formuła spotkania, podczas którego prowadzący p. Piotr Polechoński prowadził dialog z p. Grzegorzem Śliżewskim, była bardzo dobrym pomysłem. Ponadto autor odpowiedział na wiele pytań otrzymanych od dociekliwej publiczności.

Ze spotkania wyszliśmy bogatsi o wiedzę na temat historii polskiego lotnictwa, co tym bardziej istotne, że w 2018 roku obchodzimy setną rocznicę jego istnienia.
Nasze zadowolenie budzi również to, iż czas spędzony w KBP sprawił, że wiemy jeszcze więcej o patronach naszej szkoły.Nastolatki w bibliotece

Jak co roku jesienią, Koszalińska Biblioteka Publiczna zaprasza młodzież z koszalińskich szkół do udziału w akcji "Nastolatki w bibliotece".

Akcja ma na celu zainteresowanie młodych ludzi książką i czytaniem jako sposobem na poznawanie świata, rozwiązywanie problemów, rozwijanie wrażliwości i ciekawości.
17 września br. uczniowie klasy 7 a wraz z p. Ewą Wrzołek-Bielińską mogli uczestniczyć w zajęciach przygotowanych w ramach tego projektu.
Gościem biblioteki była tym razem pani Anna Janko, autorka wielu ciekawych książek, spośród których najbardziej znaną jest powieść pt. "Mała zagłada".

Podczas spotkania z pisarką uczniowie mieli okazję dowiedzieć się wielu rzeczy nie tylko o książkach pisanych przez panią Janko, ale również o jej pasjach, inspiracjach, sposobie pracy nad tekstem literackim oraz zainteresowaniach czytelniczych.
Ponadto pani Janko opowiedziała kilka anegdot dotyczących swojego dzieciństwa oraz dojrzewania.

Warto nadmienić, że uczestnicy spotkania mieli także możliwość zwiedzenia biblioteki, poznania specyfiki bibliotecznych zbiorów - w tym zbiorów muzycznych, filmowych i multimedialnych oraz zapisania się do biblioteki.
Inauguracja roku szkolnego 2018/2019
w Szkole Podstawowej nr 23 im. Lotników Polskich
w Koszalinie

Nawet najdłuższą podróż rozpoczyna pierwszy krok...03.09.2018 r. w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 23 im. Lotników Polskich w Koszalinie odbyła się inauguracja roku szkolnego 2018/2019.

Klasy trzecie gimnazjum rozpoczęły rok szkolny najwcześniej, bo o godzinie 8.30, później na swoją uroczystość przybyli uczniowie klas siódmych i ósmych szkoły, następnie rok szkolny przywitali uczniowie klas czwartych i piątych, a po nich najmłodsi, czyli uczniowie klas trzecich, drugich i pierwszych.

W pierwszej część uroczystości wysłuchaliśmy przemówienia pana dyrektora Przemysława Jaśkiewicza, który powitał nauczycieli, rodziców oraz uczniów.
Szczególnie serdecznie przyjął w murach naszej szkoły nowych uczniów klas pierwszych, siódmych, czwartych i piątych, dla których dzień był dla nich początkiem nauki w nowej szkole.
Wyraził również nadzieję, że spotkanie z naszą szkołą będzie dla nich ważnym momentem w życiu, ponieważ od dziś każdy z nich tworzy społeczność Szkoły Podstawowej nr 23.

Ponadto wszystkim uczniom życzył powodzenia w odkrywaniu tajników wiedzy oraz satysfakcji z osiąganych wyników.
Pan dyrektor zwrócił się także do nauczycieli, którym życzył cierpliwości oraz wytrwałości w pracy w nadchodzącym roku szkolnym.

W trakcie trwania uroczystości minutą ciszy uczciliśmy pamięć ofiar II wojny światowej oraz wszyscy mieliśmy okazję obejrzeć program artystyczny przygotowany specjalnie na tegoroczną inaugurację.
Został on przygotowany przez panią Ewę Wrzołek - Bielińską, panią Agnieszkę Ostrowską oraz pana Wojciecha Jaśkiewicza.
Opiekę nad pocztem sztandarowym sprawowała pani Agnieszka Chodalska.
POCZET SZTANDAROWY NA OBCHODACH STULECIA POLSKIEGO LOTNICTWA WOJSKOWEGO W DĘBLINIE

Podczas wakacji od 23 do 25 sierpnia 2018 r. delegacja pięciorga uczniów naszej szkoły wraz z opiekunkami Samorządu Uczniowskiego p. Anettą Borsuk i p. Agnieszką Chodalską wzięła udział w obchodach 100. rocznicy Polskiego Lotnictwa Wojskowego, które miały miejsce w 41. Bazie Lotnictwa Szkolnego w Dęblinie.

Uczniowie zwiedzili Wyższą Szkołę Oficerską Sił Powietrznych, w której zobaczyli: symulator FNPT-II samolotu M-28 "BRYZA", PIPER SENECA V, CESSNA 172 RG, symulator śmigłowca SW-4 "PUSZCZYK", symulator samolotu TS-11 "ISKRA", PZL-130 "ORLIK"; symulator spadochronowy i urządzenie treningowe do nauki katapultowania, stoisko Ośrodka Szkolenia Obsługi Systemów Bezzałogowych Statków Powietrznych, Laboratorium Napędów Lotniczych, Laboratorium Rozwiązań Konstrukcyjnych i Wyposażenia Statków Powietrznych, symulator diagnostyczny samolotu M-28 "BRYZA", Lotniczo-Gimnastyczne Przyrządy Specjalne oraz Symulator Dezorientacji Przestrzennej.

W trakcie zwiedzania Muzeum Sił Powietrznych obejrzeli salę tradycji WSOSP i jednostek Sił Powietrznych, rekonstrukcję Domku Pilota z czasów Bitwy o Anglię i wystawę statków powietrznych eksploatowanych w lotnictwie Sił Zbrojnych po II Wojnie Światowej.

Mieli możliwość uczestniczenia w lotniczych grach wojennych z edukatorami Instytutu Pamięci Narodowej oraz pokazach filmów lotniczych. Obejrzeli wystawy fotograficzne przedstawiające statki powietrzne wykorzystywane przez polskich pilotów na przestrzeni stu lat.

Zwiedzili również Akademicki Ośrodek Szkolenia Lotniczego i Aeroklub "ORLĄT", a w nim wystawę statyczną statków powietrznych wykorzystywanych do szkolenia lotniczego w AOSL (samoloty: Zlin-143 LSi, Zlin-242L, Zlin-536F, Diamond DA-20C1, Diamond DA-42, Piper PA-34 Seneca, śmigłowiec Guimbal Cabri G2), poznali infrastrukturę hangarową i obejrzeli wystawę statyczną statków powietrznych wykorzystywanych do szkolenia lotniczego w Aeroklubie: Cessna-150, Cessna-150L, Cessna-172; Zlin-142, Jak-12M, Jak-12A.

W 4. Skrzydle Lotnictwa Szkolnego 41. Bazy Lotnictwa Szkolnego i Centrum Szkolenia Służby Inżynieryjno-Lotniczej zobaczyli wystawę statyczną statków powietrznych wykorzystywanych do szkolenia lotniczego podchorążych WSOSP:
* samoloty: TS-11 "ISKRA", PZL-130 "ORLIK", M-28 "BRYZA", M-346 Master;
* śmigłowce: SW-4 "PUSZCZYK", Mi-2;
oraz wystawę statków powietrznych wykorzystywanych do szkolenia żołnierzy Służby Inżynieryjno-Lotniczej:
* samoloty: F-16 "JASTRZĄB" (za którego sterami mieli okazję usiąść) , MiG-29, Su-22, TS-11 "ISKRA" oraz śmigłowce: SW-4 "PUSZCZYK", Mi-24, Mi-8, Mi-2.

Poczet sztandarowy wziął również udział w oficjalnych uroczystościach przygotowanych i prowadzonych przez kadrę 41. Bazy Lotnictwa Szkolnego, na których honorowymi gośćmi byli: wiceminister, sekretarz stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej pan Wojciech Skurkiewicz, szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego pan Paweł Soloch i minister obrony narodowej pan Mariusz Błaszczak.

Podczas wizyty nie zabrakło pamiątkowych zdjęć i rozmów z młodzieżą, która przyjechała z całej Polski. Uczniowie otrzymali odznaki z barwami narodowymi i pamiątki w podziękowaniu za wspaniały udział w jakże ważnych uroczystościach dla naszego kraju, a szkoła list gratulacyjny.

To było niezapomniane i wzruszające przeżycie. Na pewno pozostanie na długo w naszej pamięci.Konkurs na maskotkę Air Show 2018

Miło jest nam poinformować, że nasza uczennica Martyna Kowalczyk z klasy gimnazjalnej 3 c otrzymała nagrodę główną w "Konkursie dla dzieci na projekt maskotki AIR SHOW 2018".

Ponadto wyróżnienia otrzymali: Oliwia Maziopa z klasy 3 c klasy gimnazjalnej i Maciej Mądrzecki z klasy 4 c szkoły podstawowej.

Serdecznie gratulujemy naszym reprezentantom i liczymy, że w kolejnej edycji również odniosą sukces.
Opiekę merytoryczną nad przygotowaniem prac uczniowskich sprawowała pani Aneta Ślubowska-Szygenda, Alina Adamczewska i Alicja Wilk.
LISTA OSÓB BIORĄCYCH UDZIAŁ W KONKURSIE

Wydarzenia szkolne z ubiegłych lat

Archiwum

Aktualności

Laureaci
konkursów przedmiotowych
w roku szkolnym 2017/2018

więcej...

Uczniowie zakwalifikowani
do etapu wojewódzkiego
konkursów przedmiotowych
w roku szkolnym 2017/2018

więcej...

Kontakt

Szkoła Podstawowa nr 23
im. Lotników Polskich
ul. Sportowa 19
75-503 Koszalin
tel./fax 94 345 11 54


gim11.koszalin@o2.pl

© Szkoła Podstawowa nr 23 im. Lotników Polskich w Koszalinie